spisskanovaves.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Spišská Nová Ves

Kultúra

Zomrel John Heard, filmový otec Macaulaya Culkina zo Sám doma

BRATISLAVA 22. júla (WebNoviny.sk) - V hotelovej izbe v kalifornskom meste Palo Alto zomrel v piatok vo veku 71 rokov americký herec John Heard, známy najmä ako filmový otec malého Macaulaya Culkina v rodinných komédiách Sám doma (1990) a Sám doma 2: Stratený v New Yorku (1992). O úmrtí informovala v sobotu večer miestna polícia. Príčina smrti nie je známa, Heard bol v Palo Alto kvôli menšej operácii chrbtice, po ktorej sa v hoteli zotavoval. "Vyšetrovanie naďalej pokračuje, ale úmrtie nateraz nepovažujeme za podozrivé," informuje miestna polícia. John Heard sa narodil v roku 1974 a do sveta filmu vstúpil ako 22-ročný v roku 1976. Počas svojej bohatej hereckej kariéry si zahral vo viac ako sto filmoch. Heard bol aj známym seriálovým hercom, za rolu úplatného policajta Vina Makaziana v seriáli Sopranovci (1999 - 2007) bol nominovaný na cenu Emmy. Heard mal tri deti a počas svojho života bol trikrát ženatý, s poslednou manželkou Lanou Pritchard sa rozviedol v roku 2010. Viac k témam: filmový herec, John Heard, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Zomrel John Heard, filmový otec Macaulaya Culkina zo Sám doma © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel John Heard, filmový otec Macaulaya Culkina zo Sám doma

Na koncerte tínedžerského idolu museli hospitalizovať viac ako 90 ľudí

HARTFORD 22. júla (WebNoviny.sk) - Na koncerte v Hartforde v americkom štáte Connecticut, na ktorom bol hlavnou hviezdou americký tínedžerský idol Chance the Rapper, museli hospitalizovať viac ako 90 ľudí. Ako informuje zástupca šéfa miestnej polície Brian Foley, väčšina z hospitalizovaných bola intoxikovaná alkoholom a až na pár výnimiek išlo o tínedžerov. Na sobotňajšom rapovom koncerte v Hartforde zdokumentovali muži zákona podľa neho až 50 prípadov pitia alkoholu mladistvými. Nadmerná konzumácia alkoholu bola na podujatí podľa Foleyho "extrémne rozšíreným javom". Chance the Rapper, celým menom Chancelor Johnathan Bennett, na hudobnej scéne debutoval mixtapeom 10 Day z roku 2012. Preslávil ho však najmä kritikmi pozitívne prijatý mixtape Acid Rap, ktorý vydal o rok neskôr. Vlani uviedol na trh mixtape Coloring Book. Ten získal ocenenie Grammy za najlepší album roka, Chance the Rapper okrem toho získal aj zlatý gramofónik za najlepší rapový výkon a tiež ako najlepší nový interpret. Viac k témam: Chance the Rapper, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Na koncerte tínedžerského idolu museli hospitalizovať viac ako 90 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na koncerte tínedžerského idolu museli hospitalizovať viac ako 90 ľudí

Spevák Linkin Park Chester Benningtnon pred smrťou pil alkohol, list na rozlúčku sa nenašiel

LOS ANGELES 22.júla (WebNoviny.sk) - Skupina Linkin Park, ktorej líder Chester Benningtnon v stredu zomrel, zrušila plánované turné a oznámila, že je v duchu s jeho rodinnými príslušníkmi. Úrady v Los Angeles, kde sa spevák vlastnoručne pripravil o život, medzitým oznámili, že v izbe, kde sa obesil, bola spolovice načatá fľaša alkoholu. List na rozlúčku sa nenašiel. Benningtnon, ktorý zomrel vo veku 41 rokov, sa obesil v jeho dome v mestečku Palos Verdes Estates v okrese Los Angeles. Jeho mŕtve telo našli vo štvrtok ráno, spevák sa obesil už v stredu ráno okolo deviatej miestneho času. Odporúčame:Spevák Linkin Park Chester Bennington sa obesil, samovraždu už v minulosti zmieňoval Bennington bol blízkym priateľom bývalého speváka kapely Soundgarden Chrisa Cornella, ktorý si vzal život v máji. Britská BBC pripomína, že aj sám Bennington v minulosti zmieňoval samovraždu, pričom myšlienky na ňu dával do súvislosti s faktom, že bol v detstve zneužívaný. Spevák údajne tiež dlhé roky bojoval so závislosťou na alkohole a drogách. Bennington bol od roku 2007 druhýkrát ženatý s bývalou modelkou Talindou Bentley, z dvoch svojich manželstiev mal šesť detí. Kapela Linkin Park vznikla v roku 1996 v Kalifornii a okrem Benningtona v nej pôsobili Mike Shinoda, Rob Bourdon, Brad Delson, Dave Farrell a Joe Hahn. Skupina vydala albumy Hybrid Theory (2000), Meteora (2003), Minutes To Midnight (2007), A Thousand Suns (2010), Living Things (2012), The Hunting Party (2014) a One More Light (2017). Medzi najväčšie hity držiteľov dvoch cien Grammy patria skladby Crawling, In The End, Somewhere I Belong, Numb či What I\'ve Done. Viac k témam: Chester Benningtnon, hudba, Linkin ParkZdroj: Webnoviny.sk - Spevák Linkin Park Chester Benningtnon pred smrťou pil alkohol, list na rozlúčku sa nenašiel © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Spevák Linkin Park Chester Benningtnon pred smrťou pil alkohol, list na rozlúčku sa nenašiel

Autori úspešného seriálu Hry o tróny pripravujú nový seriál, pôjde o netradičný žáner

NEW YORK 22. júla (WebNoviny.sk) - Autori kultového seriálu Hra o tróny David Benioff a Daniel Brett Weiss pracujú spolu s ďalšími dvoma televíznymi mágmi na novom seriáli. Bude sa volať Confederate a pôjde o netradičný žáner zvaný alternatívna história. Seriál sa bude odohrávať na juhu Spojených štátov zhruba v dnešných časoch, no bude zobrazovať život v štátnom útvare, ktorý vznikol odčlenením južanských štátov počas vojny Severu proti Juhu a v ktorom je legálne otroctvo. Odporúčame:Zomrel legendárny režisér a otec zombie filmov George A. Romero Ako oznámila televízia HBO, ktorá za týmto projektom stojí, v seriáli bude hrať široká škála postáv, od bojovníkov za slobodu, cez otrokov, otrokárov, politikov a bojovníkov proti otroctvu, až po novinárov a predstaviteľov firiem obchodujúcich s otrokmi. Autori ešte pred samotným začatím prác na seriáli čelia podľa agentúry AP výčitkám a obavám časti verejnosti, či sa seriál nebude dať považovať za obhajobu otroctva a rasizmu. To však všetci štyria tvorcovia - belosi Benioff a Weiss aj černošská manželská dvojica Nichelle a Malcolm Spellmanovci - rázne odmietajú. "Otroctvo je dedičným hriechom našej krajiny a história sa len tak nestratí. Je to škaredá a bolestivá história, ale to je podľa všetkých nás skôr dôvod hovoriť o nej, než dôvod o nej mlčať. A toto vyzerá ako jeden zo spôsobov diskusie, ktorý môže mať zmysel," hovorí Weiss. Viac k témam: seriálZdroj: Webnoviny.sk - Autori úspešného seriálu Hry o tróny pripravujú nový seriál, pôjde o netradičný žáner © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Autori úspešného seriálu Hry o tróny pripravujú nový seriál, pôjde o netradičný žáner

Zomrel francúzsky herec Claude Rich, hral druida Panoramixa vo filme Asterix a Obelix

BRATISLAVA 21. júla (WebNoviny.sk) - Vo veku 88 rokov zomrel francúzsky herec Claude Rich známy napríklad z komédie Oskar (1967) či seriálu Chobotnica (1984 - 2001). O úmrtí rodáka zo Štrasburgu informoval denník Le Monde s odvolaním sa na jeho rodinu. Predstaviteľ druida Panoramixa zo snímky Asterix a Obelix: Misia Kleopatra (2002) skonal vo štvrtok v noci. Claude Rich sa narodil 8. februára 1929. Začínal najrpv ako divadelný herec, na filmovom plátne debutoval v roku 1955 v romantickej dramédii Veľké manévre režiséra Reného Claira. Počas svojej 60-ročnej kariéry sa predstavil v desiatkach filmov ako napríklad Nevídané, neslýchané (1958), Všetko zlato sveta (1961), Podarení strýkovia (1963), Honba na muža (1965), Šantánová Nini (1970), Zbohom kura (1975), Vojna policajtov (1979), Klaviristika (1992), Plukovník Chabert (1994), D\'Artagnanova dcéra (1994), Kapitán Conan (1996), Herci (2000), Prezident (2006) alebo Čo keby sme žili spoločne? (2011). Naposledy si zahral vo filme Ladygrey (2015). Rich má na konte dve ceny César. Prvú trofej dostal v roku 1993 za výkon v dráme Le Souper, o deväť rokov mu udelili čestného Césara. Viac k témam: Claude Rich, filmový herec, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Zomrel francúzsky herec Claude Rich, hral druida Panoramixa vo filme Asterix a Obelix © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel francúzsky herec Claude Rich, hral druida Panoramixa vo filme Asterix a Obelix

Justin Bieber má zakázané vystupovať v Číne, môže za to jeho “zlé správanie”

PEKING 21. júla (WebNoviny.sk) - Kanadský spevák Justin Bieber dostal v Číne zákaz vystupovať. Informoval o tom pekinský úrad kultúry, ktorý rozhodnutie zdôvodnil interpretovým "zlým správaním sa". Podľa inštitúcie nie je vhodné, aby mohli v krajine vystupovať umelci, ktorí sa zle správajú. Na konkrétne prípady však nepoukázali. "Justin Bieber je nadaný spevák, ale je to tiež kontroverzný mladý zahraničný spevák. Dúfame, že ako bude Justin Bieber dospievať, bude pokračovať v zdokonaľovaní jeho slov a činov, a naozaj sa stane umelcom, ktorého miluje verejnosť," uviedol úrad v stanovisku. To bolo reakciou na otázku jedného z používateľov úradnej webstránky, ktorý sa spýtal, prečo 23-ročný rodák z Londonu v Ontáriu nemá v rámci svojho ázijského turné nahlásené vystúpenia na čínskej pevnine. Odporúčame:Hit Despacito je najstreamovanejšou skladbou všetkých čias, zosadil Biebera z trónu Bieber nie je jedinou hviezdou zo Západu, ktorá dostala v krajine zákaz vystupovania. S podobným obmedzením sa svojho času stretli napríklad aj kapely Oasis či Maroon 5. Kanadský interpret sa na ázijskú časť svojho Purpose World Tour vydá v septembri a v rámci neho bude koncertovať v Japonsku, Hongkongu, Singapure, Indonézii či na Filipínach. Justin Drew Bieber, ktorý je okrem hudby známy aj početnými problémami so zákonmi, vydal v roku 2009 EP nahrávku My World, po ktorej nasledovali albumy My World 2.0 (2010), Under The Mistletoe (2011), Believe (2012) a Purpose (2015). Na konte má tiež kompilácie My Worlds: The Collection (2010) a Journals (2013). Počas kariéry stihol získať napríklad jednu cenu Grammy, dve BRIT Awards, dvanásť American Music Awards, štrnásť Billboard Music Awards, či dvadsať Teen Choice Awards. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Justin BieberZdroj: Webnoviny.sk - Justin Bieber má zakázané vystupovať v Číne, môže za to jeho zlé správanie © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Justin Bieber má zakázané vystupovať v Číne, môže za to jeho “zlé správanie”

Rebel bez príčiny? Ďalšia šanca stretnúť najtalentovanejšieho tanečníka súčasnosti SERGEIA POLUNINA exkluzívne v SND.

BRATISLAVA 21. júla 2017 (WBN/PR) - Pridávame ešte jeden galavečer a to 27. septembra 2017. Vstupenky sú v predaji už od pondelka 17. júla 2017. „Tanec je jazyk, ktorému každý rozumie, esencia umenia, čistá emócia, ktorá prináša radosť, aj emócia, ktorá burcuje,“ aj takto sa vyjadruje o kvalitách krehkého umenia jeden z najuznávanejších tanečníkov Sergei Polunin. Exkluzívne privítame „Jamesa Deana baletu“ v novej budove SND v Bratislave. Pretože o stretnutie s výnimočným umelcom v SND je mimoriadny záujem a galavečer 26. septembra 2017 je prakticky vypredaný, SND sa v spolupráci s producentom podujatia a láskavým súhlasom Sergeia Polunina rozhodlo dať šancu ďalším záujemcom. Od pondelka 17. júla sú v predaji vstupenky na ďalší večer – umenie Sergeia Polunina  máte možnosť obdivovať aj 27. septembra 2017. „Každý deň dostávame požiadavky z Rakúska, Maďarska, Poľska, Nemecka i z Českej republiky a preto sme sa po porade s manažmentom SND rozhodli pridať ešte jedno predstavenie 27. septembra,“ uvádza producent projektu Milosh Harajda. „Je to skutočne exkluzívna príležitosť stretnúť sa so Sergeiom Poluninom. Ako tanečníka ho totiž do konca roka môžu vidieť diváci len na scéne SND a v decembri vystúpi s novou verziou predstavenia PROJECT POLUNIN v Londýne.“ V SND budeme mať jedinečnú príležitosť pozrieť si dokument s výstižným názvom Dancer a obdivovať umenie Sergeia Polunina v dvoch choreografiách Silent Echo a Take Me To Church. Na záver večera bude nasledovať beseda s umelcom o jeho životných peripetiách, o cene, ktorú zaplatil za naplnenie svojho osudového šťastia, ale aj o význame a poslaní umenia vôbec. Sergei Polunin sa napriek svojmu mladému veku zaradil už teraz medzi legendy – svojím umením i svojím osudom.  Rodáka z ukrajinského mesta  Cherson prirovnávajú k baletným ikonám – k Nižinskému, Nurejevovi, Baryšnikovovi. Kým prešiel púť od štvorročného nadaného dieťaťa až k momentu, aby po očarení a depresii pochopil, že umenie má silu osloviť a meniť, zažil nie každodenné dobrodružstvo života, ktoré zachytáva film Dancer. Detstvo umelca poznačila prísna matka a rozchod rodičov. Už ako 12-ročný opúšťa Kyjev, lebo získava štipendium na baletnej akadémii v Londýne, ako 19-ročný sa stáva najmladším sólistom Kráľovského baletu a ako 23-ročný umeleckým šéfom tohto prestížneho baletného súboru. To všetko znamená nebývalý a azda aj príliš rýchly vzlet. Niekde v duši však aj frustráciu a zlom. V jeden osudový večer sa Sergei rozhodne so všetkým skoncovať a vlastne aj o všetko prísť. Na výslní „zabuchol dvere“. S odstupom času nepovažuje toto rozhodnutie za prejav sily, skôr slabosti. Bolo to temné obdobie, ktoré sa paradoxne ako výraz slobody a individuality prejavilo jeho inklináciou k tetovaniu, či jazvami na tele, ktoré v umelcovom ponímaní pripomínajú znaky dávnych bojovníkov. Titulok Rebel bez príčiny odkazuje na skvelého mladého amerického herca Jamesa Deana,      ku ktorému niekedy Sergeia Polunina prirovnávajú. Aj Polunin rovnako ako James Dean je prototypom rozorvaného hrdinu, ktorý v živote i v umení poukazuje na problémy dospievania, na dôsledky nepochopenia rodičov, na odcudzenie, na nedostatok komunikácie... Sergei Polunin upozorňuje ešte na ďalší moment. V prípade baletu aj na nedostatočné uznanie a ohodnotenie umenia, ktoré vyžaduje neuveriteľnú disciplínu, drinu a krátky „umelecký život“: Čo vlastne znamená skvelý tanečník oproti slávnemu futbalistovi, či tenistovi? Aj tieto otázky zaznejú v dokumente amerického režiséra  Stevena Cantora Dancer. Pri osudových zlomoch často však stojí šťastena. Posledným baletným vystúpením Polunina mala byť tanečná variácia na song Take Me to Church od írskeho speváka Hoziera. Polunin vložil do interpretácie celú svoju umeleckú dušu. Práve tu zasiahol osud - stretnutie s americkým fotografom a hudobným režisérom Davidom LaChapellom, s ktorým Sergei nakrútil video choreografie Take Me to Church  v malej kaplnke na ostrove Maui. Nakrúcanie, ako svoj posledný baletný výkon, Polunin vraj preplakal. Opäť však paradoxne práve Take Me to Church  a stretnutie s Davidom LaChapellom odštartovalo umelcov nový vzlet. Video na youtube si pozrelo už takmer 21 miliónov ľudí. Návštevníci hosťovania Sergeia Polunina v SND budú mať privilégium vidieť aj túto choreografiu naživo. Vďaka projektu, ktorý prinášajú MILOSH Limited, PAVLEYE production a Balet SND spoznáme na scéne SND umelca, ktorý  v súčasnosti rozšíril svoje aktivity: nakrúca v USA, pripravuje choreografie na prestížnych európskych scénach. Nepremeškajte príležitosť stretnúť sa so Sergeiom Poluninom v SND: SERGEI POLUNIN „DANCER“ – nová budova SND  26. a 27. september 2017 o 19.00 h Viac k témam: kultúra, SNDZdroj: Webnoviny.sk - Rebel bez príčiny? Ďalšia šanca stretnúť najtalentovanejšieho tanečníka súčasnosti SERGEIA POLUNINA exkluzívne v SND. © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Rebel bez príčiny? Ďalšia šanca stretnúť najtalentovanejšieho tanečníka súčasnosti SERGEIA  POLUNINA exkluzívne v SND.

Kam?Čo? podľahol…

BRATISLAVA 19. júla 2017 (WBN/PR) - Ľudia, ktorí poznajú jeho humor, sú slobodní rovnako ako on. Zakladateľ petržalskej rapovej scény sa vo veku večných dvadsať, odhodlal vydať skladbu, ktorú pôvodne neplánoval zverejniť. Podľahol ľuďom vo svojom okolí ako na hudobnej scéne, tak aj v súkromí, a dal sa presvedčiť, že novoprerobená hudba k staršej skladbe musí ísť von medzi ľudí. KRČAH je skladba pôvodom z roku dvanulašesť, hudbu k skladbe vytvoril znovu a verzia roku 2017 je na svete. Zatiaľ v singlovej cd podobe obsahuje cenzúrovanú, bez cenzúry a inštrumentálnu verziu. Neskôr uzrie svetlo aj vinylové vydanie. Slová k skladbe zostali nezmenené, keďže sú večne aktuálne. Skladba bola inšpirovaná vlastnými skúsenosťami po Kam?čo?vom presune z Petržalky do Senca. Večné návštevy u neho doma chcel ukončiť a začal sa stretávať so známymi a kamarátmi v meste alebo na jazerách. Všetky rozhovory boli vždy “vecné a chlapské” debaty pri pive a tieto boli inšpiráciou k slovám k skladbe Krčah. Zakladajúci člen skupiny Žužuleta (rok 1994, najprv začala pod názvom Genuine Gem), známu aj z projektu Zvuk ulice, je stále aktívny. Pred takmer piatimi rokmi spolu s Davidom Zo Senca vytvoril formáciu Známi Neznámi a vydali na malom vinyle prvú spoločnú skladbu “Alebo”. Budú aj pokračovania, po lete vydajú skladbu s newyorkskou rapovou legendou. Minulý rok v spolupráci s P.O.D.E. a dj Lajdákom vydali skladbu “V tieni” a s hudobným producentom NLP vydal ďalšiu singlovú skladbu “Pochody a Vášne”. Skladbu Krčah oficiálne predstaví 20.júla 2017 po 18:00 hodine v Senci na Burze vinylových platní. Viac k témam: hudba, Kam?čo?Zdroj: Webnoviny.sk - Kam?Čo? podľahol… © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Kam?Čo? podľahol…

Štvrtkové večery v Bory Mall vám spríjemní Letné Tornádo

BRATISLAVA 19. júla 2017 (WBN/PR) - Otvorená záhrada Tornádo v nákupno-zábavnom centre Bory Mall bude počas niekoľkých letných štvrtkových večerov patriť priaznivcom príjemnej hudby a kultivovaného humoru. Svoj jedinečný koncept Music a la carte v komornej podobe vám ponúkne moderátor, výkonný riaditeľ Štúdia L+S a hudobný nadšenec Pavol Danišovič, ktorý sa počas večerov 20. júla. a 31. augusta neformálne porozpráva so svojimi hosťami z hudobného sveta. Trefné odpovede, zaujímavé historky, vtipné spomienky vystrieda nevtieravá hudba, ktorú podporia aj kvalitní vinári so svojimi produktmi. Už tento štvrtok – 20. júl od 19.30 sa bude niesť v atmosfére šansónov, v štýle blues a zaujímavo aranžovaných známych hitov. Hosťami Pavla Danišoviča totiž budú speváčka Andrea Zimányiová a gitarista, skladateľ a aranžér Juraj Burian. Andrei Zimányiovej možno povedať, že má viac hudobných tvárí. Spievala rock aj pop, s vlastnou piesňou sa prebojovala do slovenského finále Eurovision Song Contest. Ale najviac jej učaroval francúzsky, ale aj slovenský šansón. Niet divu, že v podobnom duchu sa nesie aj jej album Okno do duše, z ktorého spolu s Jurajom zahrajú pár skladieb. Hudba však nebude jedinou témou tohto večera. Keďže Andrea tvorí s Jurajom pár, hovoriť sa bude aj o tom, ako zvládajú svoj hudobný a súkromný život zároveň. Ďalšiu hudobnú talkshow pripravuje Pavol Danišovič na posledný augustový večer. Aj počas neho bude hostiť dvojicu hudobníkov. Ich mená vám včas prezradíme. 17. augusta hudobnú talkshow v Letnom Tornáde vystrieda žensko-ženská dvojica v stand-up komédii. Herečka Lujza Garajová Schrameková a moderátorka Dagmar „Didiana“ Dianová si pozvú speváčku a gitaristku Mirku Miškechovú. Vtipné dialógy, šteklivé rozhovory, duchaplné skeče doplní atraktívna hudba. Jednoducho večer určený nielen ženskej, ale aj mužskej časti populácie. Komediálnu show Lujzy a Didiany opisujú odborníci ako vystúpenie úspešných žien so zmyslom pre humor a schopnosťou rozdávať ho. Ako samé dámy hovoria, vedia si urobiť srandu aj sami so seba a pritom sa neboja riskovať. Veď rozdávať smiech a duchaplný humor nemusí byť vždy iba doménou mužov. Vtipné texty a improvizačné schopnosti Lujzy a Didiany doplní príjemná hudba. Dámy si totiž do svojho programu pozvali speváčku Mirku Miškechovú. Mladá folková pesničkárka tvorí svoje vlastné texty už od 15 rokov a tiež do nich vkladá osobitý humor a nadhľad. Tri dámy vás do Letného Tornáda pozývajú 17. augusta od pol ôsmej večer. Vstup na komorné evetny „ Letné Tornádo“ je bezplatný, počet miest bude limitovaný veľkosťou priestoru. O možnosti prihlásiť sa nájdete viac informácií na web stránke a facebookovej stránke Bory Mall, kde bude prebiehať rezervácia miest. Viac k témam: Bory Mall, Letné TornádoZdroj: Webnoviny.sk - Štvrtkové večery v Bory Mall vám spríjemní Letné Tornádo © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Štvrtkové večery v Bory Mall vám spríjemní Letné Tornádo

Karel Gott a No Name vydávajú skladbu Kto dokáže v troch verziách

BRATISLAVA 17. júla (WebNoviny.sk) - Česká spevácka legenda Karel Gott a slovenská skupina No Name nahrali duet Kto dokáže v troch verziách - klasickej, šansónovej a inštrumentálnej. Odporúčame:Na prvom albume Lukáša Adamca si zahrala naša muzikantská prvá liga Autorom skladby, ktorá vznikla pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku, je líder No Name Igor Timko. Spolupráca s Gottom bola podľa jeho slov nezameniteľná a veľmi inšpiratívna. Korepetície sa s maestrom stali udalosťami „Pri spolupráci s Karlom Gottom sa učíte nadhľadu a pokoju. Zistíte, že rituály majú nenahraditeľný význam. Bol som zvyknutý, že keď sa príde do štúdia, človek sa rozospieva, a ide sa na to. S maestrom sme si dali kávu, obed, prebrali sme históriu, súčasnosť. Výsledok je taký, že korepetície u maestra doma, alebo nahrávanie v štúdiu, sa stali doslova udalosťami,“ povedal Timko. Odporúčame:Foto: Počas leta bude opäť premávať hudobná električka so sprievodcami v historických uniformách No Name s Gottom skladbu nahrali dokonca bez zmluvy, iba na základe ústnej dohody. „S maestrom fungujeme bez zmluvy, bez kontraktu. Je príjemné zistiť, že jestvujú ľudia, pre ktorých je slovo viac ako zmluva,“ poznamenal spevák. Videoklip zobrazuje priebeh nahrávania Skladbu, ktorú spoločne naživo predstavia 16. decembra v pražskej O2 Aréne, sprevádza aj videoklip. „Klip mapuje cestu piesne Kto dokáže, ktorá prešla štúdiami v Košiciach, v Prahe a sprievodný Symfonický orchester Slovenského rozhlasu sa nahrával v Bratislave. Materiál sme poňali dokumentovaním atmosféry v štúdiách, kolegov muzikantov a spolupracovníkov, ktorým sme sa aj takýmto spôsobom chceli zavďačiť za ich prínos, rady a odbornosť pri vzniku pesničky,“ uzavrel Timko. Informácie agentúre SITA poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House. Viac k témam: hudba, Karel Gott, No NameZdroj: Webnoviny.sk - Karel Gott a No Name vydávajú skladbu Kto dokáže v troch verziách © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Karel Gott a No Name vydávajú skladbu Kto dokáže v troch verziách

Vo veku 89 rokov zomrel herec Martin Landau, jeho kariéra začala na Broadwayi

LOS ANGELES 17. júla (WebNoviny.sk) - Americký herec Martin Landau zomrel v sobotu vo veku 89 rokov. Príčinou úmrtia rodáka z newyorského Brooklynu boli nečakané komplikácie počas krátkeho pobytu v losangeleskom UCLA Medical Center, informoval jeho hovorca Dick Guttman. Odporúčame:Zomrel legendárny režisér a otec zombie filmov George A. Romero Landau sa narodil 20. júna 1928. Hereckú kariéru odštartoval na Broadwayi, pričom vo filme debutoval koncom 50. rokov 20. storočia, keď sa predstavil v snímkach Pahorok Pork Chop (1959) a Na sever severozápadnou dráhou (1959). Preslávil sa však až televíznym seriálom Mission: Impossible (1966 - 1973), v ktorom hral v rokoch 1966 - 1969 a vyniesol mu Zlatý glóbus aj tri nominácie na Primetime Emmy. V projekte pritom účinkovala aj jeho manželka Barbara Bain, s ktorou si neskôr zahral aj v britskej sci-fi sérii Space: 1999 (1975 - 1977). Odporúčame:Pri nakrúcaní seriálu Walking Dead zahynul jeden z kaskadérov, zrútil sa na betónovú podlahu Po Mission: Impossible jeho kariéra viac ako desaťročie upadala, pričom úplné dno pre neho znamenal televízny film The Harlem Globetrotters on Gilligan\'s Island z roku 1981. Vykúpenie prišlo až s vedľajšou rolou v životopisnej dráme Tucker: Muž a jeho sen (1988), ktorá mu v roku 1989 vyniesla prvú nomináciu na Oscara v kariére a získal za ňu druhý Zlatý glóbus. Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho znovu nominovali v roku 1990 za účinkovanie v dramédii Zločiny a poklesky (1989) Woodyho Allena. Tú tretiu, za stvárnenie Bélu Lugosiho vo filme Ed Wood (1994), už pritom v roku 1995 premenil na Oscara, pričom za túto rolu získal tiež tretí Zlatý glóbus. Landau a Bain mali spolu dve dcéry, Susan a Juliet, a rozviedli sa v roku 1993. Viac k témam: filmový herec, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Vo veku 89 rokov zomrel herec Martin Landau, jeho kariéra začala na Broadwayi © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vo veku 89 rokov zomrel herec Martin Landau, jeho kariéra začala na Broadwayi

Billie Joe Armstrong z Green Day a Tim Armstrong z Rancid založili superskupinu Armstrongs

BRATISLAVA 15. júla (WebNoviny.sk) - Líder punk-rockovej kapely Green Day Billie Joe Armstrong a spevák a gitarista formácie Rancid Tim Armstrong založili superskupinu Armstrongs. Odporúčame:Na prvom albume Lukáša Adamca si zahrala naša muzikantská prvá liga Spolu s hudobníkmi v nej vystupujú syn Billyho Joea Joey a Timov synovec Rey. Kapela už predstavila aj svoj prvý singel If There Was Ever a Time, ktorý je dostupný napríklad na službe YouTube. Formácia skladbu zároveň ponúka v limitovanej verzii na flexi diskoch, z ktorých na trh uviedla tisíc kusov. Všetky zisky z predaja poputujú neziskovému hudobnému klubu 924 Gilman v kalifornskom Berkeley. Priaznivci punk-rocku si môžu skladbu vypočuť aj v dokumente Turn It Around: The Story of East Bay Punk (2017). Vstúpili do siene slávy Rock´n´rollu Green Day vznikli roku 1986 v Kalifornii. Krátko na to sa im podarilo získať nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Lookout! Records a ponúkli EP nahrávku 1,000 Hours (1989) a album 39/Smooth (1990). V roku 1990 skupinu opustil Al Sobrante a za bicími ho nahradil Tré Cool, ktorý debutoval na druhej štúdiovke Kerplunk (1992). Po vydaní ďalšej nahrávky Dookie (1994) sa Green Day udomácnili na mainstreamovej scéne. Nasledovali albumy Insomniac (1995), Nimrod (1997), Warning (2000), American Idiot (2004), 21st Century Breakdown (2009), trilógia Uno! (2012), Dos! (2012), Tré! (2012) a spomínaná najnovšia nahrávka Revolution Radio. Na konte majú napríklad päť cien Grammy. V roku 2015 ich uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy. Kapela z Kalifornie vydala osem albumov Rancid vznikli v roku 1991 v kalifornskom Berkeley. Zostavu v súčasnosti tvoria spomínaný Tim Armstrong (spev, gitara), Matt Freeman (basgitara, vokály), Lars Frederiksen (gitara, vokály) a Branden Steineckert (bicie). Formácia zatiaľ vydala osem albumov, z ktorých najúspešnejšími sú Let\'s Go (1994), ...And Out Come the Wolves (1995), Indestructible (2003) a Let the Dominoes Fall (2009). Na konte majú single ako napríklad Salvation, Roots Radicals, Ruby Soho, Time Bomb či Last One to Die. Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Green Day, hudba, RancidZdroj: Webnoviny.sk - Billie Joe Armstrong z Green Day a Tim Armstrong z Rancid založili superskupinu Armstrongs © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Billie Joe Armstrong z Green Day a Tim Armstrong z Rancid založili superskupinu Armstrongs

My Íri sme imigranti, citoval Bono Vox zavraždenú političku Jo Coxovú, na koncerte jej vzdal poklonu

BRATISLAVA 10. júla (Webnoviny.sk) - Írska kapela U2, ktorá sa presunula so svojím turné k 30. výročiu albumu The Joshua Tree (1987) spoza Atlantiku do Veľkej Británie, počas dvoch víkendových koncertov v Londýne vzdala poklonu zavraždenej britskej političke Jo Coxovej. Bývalej poslankyni opozičných labouristov, ktorú zavraždili v júni minulého roka počas kampane pred referendom o brexite, U2 venovali skladbu Ultraviolet. Odporúčame:Mladý Brit chcel zaútočiť na koncerte Eltona Johna, odsúdili ho na 16 a pol roka "Zasvätila svoj život obrane životov druhých," povedal o nej spevák U2 Bono Vox a zacitoval z jej známeho parlamentného prejavu k utečeneckej kríze, v ktorom vyjadrila presvedčenie, že "je viac toho, čo nás spája, ako toho, čo nás rozdeľuje". "My Íri sme imigranti. Prišli sme do tejto veľkej, Veľkej Británie a ďakujeme, že nám poskytujete útočisko. Dúfame, že to tak bude aj naďalej," vyhlásil Bono na londýnskom koncerte. Viac k témam: Bono Vox, Jo Coxová, koncertZdroj: Webnoviny.sk - My Íri sme imigranti, citoval Bono Vox zavraždenú političku Jo Coxovú, na koncerte jej vzdal poklonu © SITA Všetky práva vyhradené.

logo My Íri sme imigranti, citoval Bono Vox zavraždenú političku Jo Coxovú, na koncerte jej vzdal poklonu

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Colníci objavili na hraniciach s Českom drogy, cestujúci prevážali hašiš, LSD a marihuanu
Druhý štvrťrok priniesol 69 vyhlásených konkurzov a 15 povolených reštrukturalizácií
Pôvodní obyvatelia Austrálie žili na svetadieli skôr, ako sa predpokladalo
Nebol som spriahnutý s Ruskom, vyhlásil Trumpov poradca Kushner
Zomrel John Heard, filmový otec Macaulaya Culkina zo Sám doma
Sjöströmová útočila na svetový rekord, Hosszúová doma zaklincovala zlatý hetrik
BILLA a ÚNSS  skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom

Recept dňa

Plnené papriky a paradajky

4 veľké papriky
4 veľké paradajky
3 dkg slaniny
1 cibuľa
1 PL hladkej múky
korenie
soľ
Plnka:
40 dkg mletého mäsa
15 dkg ryže
1 vajce
1cibuľa
2 dkg masti
mleté korenie
soľ

Ryžu uvarte a po čiastočnom vychladnutí premiešajte s nadrobno nakrájanou cibuľou a ostatnými surovinami.
Z paprík zrežte vršky, odstráňte semenníky a rebrá a dobre umyte, z paradajok zrežte ostrým nožom vršky, dužinu vydlabte lyžičkou a prelisujte ju. Paradajky a papriky naplňte pripravenou plnkou a priklopte zrezanými vrškami.
Slaninu pokrájanou na kocky a rozškvarte, pridajte nadrobno pokrájanú cibuľu, po spenení zasypte múkou, opražte, zalejte vodou a prelisovanou dužinou z paradajok, rozšľahajte, osoľte okoreňte a priveďte k varu. Pridajte naplnené papriky a paradajky pečte pod pokrievkou asi 30 min. Podávajte s varenými zemiakmi.

Dobrá rada

TYMIAN

lieči hnačky a pôsobí blahodárne na zažívacie problémy. Jeho lístky môžete používať pri ochoreniach dýchacích ciest, majú zmierňujúce účinky na kašeľ. Tymian zmierňuje húčku, rozpúšťa hlieny, pôsobí upokojujúco proti bolestiam a celkovo posilňuje organizmus a jeho obranyschopnosť.

Stavebník

Podlahy v štýle eko

Pri sledovaní aktuálnych podlahových trendov sa slovíčko „eko“ zjavuje čoraz častejšie. V popredí sa jednoznačne držia prírodné materiály, reprezentované drevom, linoleom, ale aj ďalšími inovovanými produktmi na prírodnej báze. V sortimente drevených podláh je obľúbený jednolamelový formát a prírodný olej.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Spišská Nová Ves-Hrabušice, Hranovnica, Jamník, Krompachy, Letanovce, Markušovce, Nálepkovo, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang